27.01.2021

Azərbaycan Ordusunun II Qarabağ Vətən müharibəsindəki Şanlı Qələbəmizə həsr olunan "Azərbaycanın Qəhrəmanlıq Salnaməsi" mövzusunda online  inşa və    “ Qarabağ Azərbaycandır ! ” adlı rəsm müsabiqəsi keçirilib.

22.12.2020 və 23.12.2020-ci il tarixlərində Azərbaycan Ordusunun II Qarabağ Vətən müharibəsindəki Şanlı Qələbəmizə həsr olunan Balakən Rayon Təhsil Şöbəsi tərəfindən ATİAHİ Balakən Rayon Komitəsinin dəstəyi ilə təşkil olunmuş "Azərbaycanın Qəhrəmanlıq Salnaməsi" mövzusunda online  inşa yazı və    “ Qarabağ Azərbaycandır ! ” adlı rəsm müsabiqəsi keçirilib və qaliblər Diplom və qiymətli hədiyyələrlə mükafatlandırılıb. 

 

l. İnşa müsabiqəsi üzrə qaliblər.

1. Yunus Jalə Sahib qızı             -      Akademik Zərifə Əliyeva adına 3 saylı tam orta məktəbin Vll sinif

                                                                Şagirdi.- l yer

2. İsaxəliyeva havva                   -      Nizami adına şəhər 1 saylı tam orta məktəbin Vll sinf şagirdi –ll yer

3.  Xanayeva Fatimə Ramazan  -     Qabaqçöl qəsəbə tam orta məktəbin Xl sinif şagirdi.

  ll. Həvəsləndirici yerlər.

1.  Qalayçiyeva Səbinə Nazim qızı -  Qaravəli kənd tam orta məktəbinin Xl sinif şagirdi.

2.  Hüseynova Zərifə                       -   Nəsimi adına şəhər 2 saylı tam orta məktəbin Vl sinif şagirdi

3.  Balayeva Tamella                       -   İtitala kənd tam orta məktəbin Xl sinif şagirdi

4.Uruxova Rəqsanə                        -    Xalatala kənd tam orta məktəbinXl sinif şagirdi

5.Çumayeva Aynurə                       -    Tülü 1 saylı tam orta məktəbin X sinif şagirdi

6.Şıxməmmədova Emilya             -    HTT liseyin  lX sinif şagirdi.     

7.Qaysayeva Havva         .                –  Qaysa kənd tam orta məktəbinin lX sinif şagirdi

8.Həsənova Rəbiyyə                       -     Qazma 1 saylı tam orta məktəbinin  lX sinif şagirdi.

l. Rəsm müsabiqəsi  üzrə qaliblər.   

1.  Şəkiliyeva Məryəm Ramiz qızı   -   Humanitar Texniki Təmayüllü liseyin lX sinif şagirdi.  -  l  yer

 2. Hacıxanova Leyla Ərşad qızı       -   HTT liseyin Vlll sinif şagirdi   -ll yer

3.  Baydarov Maqomed Vidadi oğlu -  Nizami adına şəhər 1 saylı tam orta məktəbin lX sinif  ş. –lll yer                                                                                                  

4.  Layıcov  Şehriman Zaur  oğlu     -  Qazma 1 saylı tam orta məktəbin Xl sinif şagirdi. –lll yer

   ll. Həvəsləndirici yerlər.

1.Mehdiyeva Səfiyyə            - Mahamalar kənd tam orta məktəbin Vll sinif şagirdi.

2.Qurbanova  İnci                 -   Kortala kənd tam orta məktəbin lX sinif şagirdi.

3.Səmədzadə Tofik                 -  Nizami adına  şəhər 1 saylı tam orta mətəbin Vl sinf şagirdi.

4.Ruşdullayeva Ayşa               -   Katex 2 saylı tam orta məktəbin Xl sinif şagirdi.